Futbolo-lažybos

Futbolo lažybos

Ankstesniame straipsnyje kalbėjome apie žymiausius Lietuvos futbolininkus, dabar atėjo metas pakalbėti apie futbolo lažybas. Vienas ilgametis lažybininkas ir sporto komentatorius yra pasakęs: „Futbolo lažybos verčia prakaituoti labiausiai. Įmušamas įvartis – ir jau prakaituoji, nes rezultatas, skirtingai nei rankinyje ar krepšinyje, greičiausiai greitai nepasikeis“.

sporto-lažybos

Sporto statymai

Šiame teiginyje yra tiesos, futbolo lažybose vieno įvarčio reikšmė ir kaina gali būti labai didelė, bet yra ir saugių statymų. Tarkim, jei statote už nugalėtoją – tikimybė laimėti ženkliai sumažėja dėl galimų trijų įvykių (pirmas ar antras nugalėtojas ir lygiosios). Šiuo atveju labai praverčia azijietiški pranašumai. Trumpai apie juos. Kadangi straipsnis skirtas trumpai ir konkrečiai apžvelgti futbolo lažybas, šį kartą nesivelsime į sudėtingesnius 0,25, 0,5 ar 0,75 azijietiškus pasiūlymus.

Pranašumas ir pergalės. Statymas (0)

Tarkime, rungtyniauja X ir Y komandos. Statau už X komandą (0) statymą. X komandos pergalės atveju bus laimėtos futbolo lažybos. Lygiųjų atveju statymas bus prilygintas 1, o tai labai dėkingas pasirinkimas žinant, kad nemažai futbolo rungtynių baigiasi lygiosiomis. Pinigus rizikuojate prarasti tik Y komandos pergalės atveju. Statymas (0) pasiūloje būna ne tik už tam tikros komandos laimėjimus, bet ir už kampinius, pražangas ar kitus statistinius rodiklius lyginant komandas ir kartais individualius futbolininkų pasirodymus, tokius kaip įvarčių kiekis ar pan.

Statymas(-1)

Esate garantuotas savo komandos sėkme, bet siūlomas koeficientas yra niekingai mažas, tarkim 1,13, ir jis nėra vertas rizikuoti jūsų pinigais? Tokiu atveju siūlau pabandyti statymą (-1). Tarkim, žaidžia komandos X ir Y. Pastatome už X komandos pergalę (-1). X komanda, esanti ryškus šių rungtynių favoritas laimėjo vieno įvarčio skirtumu, tarkim, rezultatu 2-1. Tokiu atveju statymas prilyginamas 1. Jei laimi dviem įvarčiais ar daugiau, išmokamas laimėjimas. Jei lygiosios ar pralaimėjimas – statymas prarandamas.

futbolas-gyvai

Suminis

Populiarus statymas – įvarčių kiekis. Dažniausias bukmekerių kontorų siūlomas futbolo statymas įvarčiams – daugiau (mažiau) už 2,5. Aišku, priklausomai nuo koeficiento, bukmekeriai gali siūlyti daugiau už 1,5 ar 3,5 kaip pagrindinį linijos statymą. Statant už įmuštų įvarčių kiekį taip pat galima pasinaudoti ir aukščiau aprašytais Azijos rinkų koeficientais. Tarkim, siūlymas jog abi komandos įmuš daugiau nei du įvarčius. Jei, tarkim, įmušami du įvarčiai – pinigai grąžinami. Įvarčių kiekis gali būti siūlomas ir kiekvienai komandai ar netgi žaidėjui individualiai.

Tikslus rezultatas ar intervalas. Šiais statymais gali remtis nebent mėgėjai ir nerizikuojantys dideliais pinigais. Atspėti tikslų rezultatą ar tarkim, tarp 15 ir 30 minučių bus įmuštas įvartis, gali tik ekstrasensas ar beprotis.

Dvigubas statymas

Statymo esmė, kai pasiūloje yra sukombinuoti du įvykiai. Tarkim, vienas įvykis – komanda X laimės, o antras – rungtynėse bus įmušta daugiau nei 2,5 įvarčio. Tarkim, šis pavyzdys tinka jei prognozuojate komandos pergalę ir galvojate jog bus rezultatyvus mačas. Tuomet galima kombinuoti. Kita vertus, jei šiuos įvykius statysite atskirai ir tik vieną iš jų laimėsite – turėsite mažesnį nuostolį. Tai pat įvairios lažybų bendrovės siūlo ne tik tokio pobūdžio dvigubus statymus, nors jie yra populiariausi, bet galima atrasti ir kitokių pasiūlymų, pavyzdžiui, ar bus daugiau nei 7,5 kampiniai ir daugiau nei 3,5 geltonų kortelių. Toks kombinuotas rinkinys gali būti ir trigubas, ir keturgubas. Didelių pinigų čia investuoti nereikėtų, kadangi tikimybių teorija, kad sutaptų keli įvykiai iš tų pačių rungtynių, nepasitvirtina.

Pirma/antra rungtynių pusė

Šis įvykis reikalauja dar kruopštesnės analizės. Lažybiniai įvykiai yra panašūs kaip ir kiti, bet siūlomi tik pirmai ar antrai rungtynių pusei. Tarkim, siūloma jog per pirmą rungtynių pusę abi komandos įmuš daugiau nei 1,5 įvarčio. Jei domina šis įvykis, svarbu išanalizuoti statistiką: ar abi komandos žaidžia rezultatyvų futbolą, ar daug praleidžia įvarčių. Tokio pobūdžio statymas turi pranašumą, jei abiejų komandų netenkina lygiosios ir jau nuo pirmų minučių joms reikia galvoti apie įvarčius.

futbolo-ivartis-kamuolys-ir-tinklas

Pražangos. Kortelės

Statymų esmė susijusi su netinkamu žaidimu. Statymų įvairovė: daugiau ar mažiau pražangų surinks viena ar kita komanda, komandų pražangos individualiai, geltonų ir raudonų kortelių kiekiai. Galvojant apie šį įvykį svarbu statistika: ar komandos yra linkusios dažnai prasižengti, ar turi grubių žaidėjų savo sudėtyje. Svarbu net ir žaidėjų tautybė. Karštesnio temperamento pietiečiai prasižengia dažniau. Svarbus ir rungtynių teisėjas bei jo ankstesniuose mačuose paskirtų geltonų kortelių ar pražangų kiekis.

Kampiniai

Tipinis statymas, kuri rinktis reiktų atsižvelgiant į komandų statistiką. Pagal ją nustatome ar komandos „mėgsta“ kelti kampinius. Svarbu ir gyvos įžvalgos, stebint ankstesnes rungtynes svarbu analizuoti ir puolėjų veiksmus, stebėti jų pomėgius ar jie veržiasi kraštais ar per vidurį link varžovų vartų.

Smūgiai į vartus ir į vartų plotą

Du panašūs ir kartu skirtingi statymai. Smūgiai į vartus yra tiesiog smūgiai vartų link, o smūgiai į vartų plotą yra smūgiai, nuo kurių apsaugo vartininkas. Aišku, dar svarbu ir kad paties smūgio trajektorija judėtų link vartų. Smūgiams į vartų plotą priskiriami ir įmušti įvarčiai. Smūgiai į virpstą ar skersinį – nesiskaito. Pirmiausia į šį statymą reiktų atkreipti dėmesį tada, kai žaidžiančios komandos yra rezultatyvios ir yra reikalingas didelis įvarčių kiekis. Pavyzdžiui, yra žaidžiamos atsakomosios rungtynės ir vienai iš komandų yra reikalinga pergalė tam tikru įvarčiu skirtumu. Tuomet didelis dėmesys bus kreipiamas į puolimą ir turėtų būti daug smūgių į vartus ar vartų plotą.

lažybos-internetu

Futbolas gyvai – lažybos internetu

Futbolas gyvai – vienas svarbus akcentas lažybose. Pirma taisyklė – šalin visas emocijas. Futbolas gyvai lažybose bukmekeriai dažnai turi užslėptų, gudriai siūlomų, lanksčiai suformuluotų statymų. Varžybų įkarštyje, matant „garantuotą“ statymą, skubame juo pasinaudoti ir spėjame. Vėliau matome, kad statymas įsiskaičius nėra toks jau geras. Tai pat ir atvirkščiai, jei vadovaujantis šaltais nervais matome, jog futbolo lažybos gyvai siūlo gerą statymą, reikia jį nedelsiant imti, nes lažybose gyvai statymai greitai uždaromi arba palaipsniui mažėja jų koeficientas. Futbolas gyvai statymus geriausia atlikti per didžiąją pertrauką. Taip išvengsite bereikalingų emocijų ir staigių koeficientų šokinėjimų.

Didžioji pertrauka yra metas kai galima atsidaryti lažybų bendroves ar panašią svetainę, kurioje galima rasti visus įvairių lažybų bendrovių siūlymus ir ramiai atlikti analizę. Tarkim, prieš rungtynes buvo siūlymas, jog abi komandos per rungtynes pakels 10,5 kampinių. Po pirmo kėlinio jau yra pakelti 7 kampiniai, o bukmekeriai futbolas gyvai skiltyje siūlo tarpinį rezultatą, jog bus pakelta 14 kampinių. Visgi, atsižvelgiant į vidurkius ir tendencijas, dažniausiai nebūna stipraus nuokrypio nuo pradinių siūlomų statymų, todėl mano nuomone, šiuo atveju palanku rinktis mažiau nei 14 kampinių.

statymai-prognozes

„Ai, bus kaip bus“ statymai ir prognozės

Kadangi, savo straipsniuose akcentuojame atsakingus statymus, kurie vėliau nesugadintų gyvenimo, todėl labai svarbu rinkti informaciją. Statymas „Ai, bus kaip bus“ yra užprogramuota bomba nesėkmei. Šiandien „praėjo“, rytoj sėkmė gali ir nusisukti. Labai svarbu prieš varžybas apsilankyti komandų svetainėse, ieškoti informacijos futbolo portaluose. Jeigu tam nėra laiko, būtina apsilankyti svetainėse užsiimančiose statymų prognozėmis. Populiariausia statymai.lt svetainė, kurioje lažybų mėgėjai pateikia savo siūlymus. Vedama rašytojų statistika. Pagal ją galima nuspręsti ar lažybų siūlytojas yra patikimas, ar turi didelę neigiamą statistiką ir tiesiog stengiasi gauti dėmesio. Siūlau naudotis tokiu lažybų algoritmu: randu dominantį įvykį, nusprendžiu, kad jis „gerai žiūrisi“, apsilankau statymai.lt ar panašiam portale ir ieškau analogiško įvykio, kurį siūlo „pliusuotojas“. Dar peržvelgiu bendras informacines priemones, tokias kaip komandų svetainės ar sporto portalai ir jei nerandu nieko prieštaraujančio šiam įvykiui – statau.

Dar vienas geras šaltinis portalas – lažybų guru. Prognozių kiekiu jis stipriai nusileidžia portalui statymai.lt, bet lazybuguru labiau orientuojasi į kokybę. Čia straipsniai pateikiami ilgesni ir išsamesni. Nors tinklapyje dominuoja ne futbolo lažybos, o krepšinio tematika, bet šio portalo facebook paskyroje „rimti statymai“, galima surasti konkrečių pasiūlymų futbolui. O patikimumą tiek krepšinio, tiek futbolo statymuose galite pasitikrinti patys sekdami rezultatus. Būna įvairių „kalnelių“, bet žvelgiant į bendrą statistiką, galima teigti jog prognozės pelningos.

Ar dalyvauti futbolo lažybose sprendžia kiekvienas individualiai. Pirmiausia turime suvokti, kad futbolo lažybos tai nėra lengvi pinigai. Norint užsidirbti tokiu būdu yra reikalingos gilios įvykių analizės. Žinoma, kamuolys apvalus, kartais ir jos paveda. Tada reikia bent žiupsnelio sėkmės. Protingai lažindamiesi nepralošite nei namų, nei dvarų.

Į viršų