futbolo rezultatai siandien geriausi zaidejai

Futbolas šiandien: kaip klostosi čempionatas Katare?

Kiekvienas didelis krepšinio ar futbolo renginys sukelia didelį ažiotažą. Šiandien futbolo čempionatą Katare stebi „visi“. Netgi tie, kurie nežino Vilniaus „Žalgirio“ šio sezono pasiekimų ar kad nelabai taikiai išsiskyrė Mančesterio „United“ ir Cristiano Ronaldo keliai. Gimnazijose, kolegijose, darbovietėse legaliai ar pusiau legaliai per telefoną po stalu stebimas čempionatas. Oficialūs rezultatai, keletą faktų liečiant tematiką futbolas šiandien ir geriausi golai.

Tikslius rezultatus stebėkite štai čia: FIFA pasaulio futbolo čempionatas Katare. 

fifa-pasaulio-cempionu-taure-kataras-2022

Futbolo varžybos šiandien: kur stebėti?

Futbolo varžybos šiandien, žinoma, tikrai bus, tik klausimas, kur stebėti? Šį kartą jokių slapukavimų. Nereikia pirkti jokių narysčių, tarkim „Viasate“ ar „GO3“ kanale, nereikia ieškoti internete kažkokių tai live transliacijų, o jas suradus mėgautis reklamomis ir prasta transliacijos kokybe. Tiesiog užtenka įsijungti savąjį didelės įstrižainės televizorių ir stebėti visuomeninio transliuotojo kanalus LRT ir LRT plus. Jei neturi televizoriaus gyvendamas 21 amžiuje, bet vardan mados – „dabar madinga neturėti televizoriaus namie“, tuomet transliacijas galima stebėti tiesiogiai internetu – LRT puslapyje. Nespėjai pamatyti? Nebėda, padės LRT videoteka. Futbolas šiandien, ryt, poryt ir dar visą mėnesį tikrai bus transliuojamas. Nieko naujo dėl transliacijų tiesiogiai, bet stipresniems futbolo sirgaliams galima pasiūlyti ir daugiau išmaniųjų reikalų.

„FIFA+“ (Android, iOS)

Futbolo turnyro organizatorių sukurta programėlė – „FIFA+“ (Android, iOS). Ten pamatysime: rezultatus, svarbiausius rungtynių epizodus, statistines detales, interviu su žaidėjais, treneriais, sirgaliais. Tai pat pamatysime ir futbolo komandų treniruotes, įdomybes ir oficialiai nerodomus kadrus. Jei esi užkietėjęs ir profesionalus futbolo sirgalius, tuomet būtina dalyvauti rimtuose sirgalių forumuose.

„Forza Football“ (Android, iOS) ir „One Football“ (Android, iOS)

Jei eiliniame forume sugaišite laiką ir pamatysite kaip dažnai koliojami žaidėjai ar komandos, perskaitysite dažną frazę: „Nemoka žaisti“, tai „Forza Football“ (Android, iOS) ir „One Football“ (Android, iOS) programėlių pagalba surasite daugiau profesionalių įžvalgų ir profesionalesnių diskusijų. „One Football“ programėlė išsiskiria tuo, jog pateikia profesionalias analizes ir statistikas apie varžybas, komandas ar žaidėjus, o tai gali būti aktualu ir lažybų ekspertams. Dar viena priemonė „FIFA World Cup Blog“ tinklaraštis. Čia galima teigti, tai yra čempionato suvestinė. Trumpai, aiškiai ir tvarkingai.

Futbolo rezultatai šiandien

O dabar metas apžvelgti pasibaigusį grupių etapą – kokie gi futbolo rezultatai šiandien? Futbolo šiandien paveikslas A grupėje būtų labai paprastas, be dramų.

futbolas siandien a grupe

A grupė ir jos lyderiai: Nyderlandai, Senegalas, Ekvadoras

Nyderlandai. Nyderalandų rinktinė tiesiausiu keliu nukeliavo link aštunfinalio. Tiesa, futbolo ekspertai Facebooko platybėse kritikavo rinktinę dėl atsipalaidavimo rungtynėse su Kataru. Buvo juokaujama netgi tokiomis temomis: „Gal kas leido į Katarą atsivežti žolės, nes perdavimai tiesiai varžovams į kojas“. Taip gal ekspertai tikėjosi, jog šeimininkų Kataro rinktinė bus paskutinėse grupės rungtynėse tiesiog sutriuškinta, bet pirmąją vietą užsitikrinti Nyderlandų rinktinė galėjo žaisdama ir viena koja.

Kataras. Kalbant apie šeimininkų rinktinę, Katarą, futbolo genijus Nerijus Kesminas pasiūlė galimybę svečių teisėmis teikti paraišką šiai komandai dalyvauti Baltijos taurėje. Tai šansas Lietuvai neužiimti paskutinės vietos. Šeimininkai turi turėti savo atstovus, kitaip ir taip pustuščiai stadionai pirmuose turuose būtų visiškai tušti. Aišku, komandos pajėgumas – kitas klausimas. Įtariu, vasarą vykstančiame Pasaulio krepšinio čempionate stiprius sutriuškinimus patirs ir šeimininkai, Indonezijos krepšininkai. Pajėgumas svarbu, bet svarbus faktas, jog tai yra pasaulio čempionatas, kuriame turi dalyvauti platus dalyvių skaičius.

Senegalas. Kelialapis į aštunfinalį sprendėsi tiesiogiai, nelaukiant rezultatų: iš kito stadiono Senegalas sugebėjo rezultatu 2–1 įveikti Ekvadoro rinktinę ir iškovoti vietą aštunfinalyje, o ten jų laukia senoji pasaulio valstybė Anglija. O kas nukeliaus toliau šioje poroje ir kitose porose stiprios prognozės pateikti negalime. Priežastis – futbolas šiandien yra labai nenuspėjama sporto šaka, o dar jei kalbant apie atkrentamąsias varžybas, kurios vyksta minuso sistema, tai susikaupia daug niuansų. Kad ir, tarkim, futbolo Dievai brazilai, čempionate rodo užtikrinantį žaidimą, vieną gražią ketvirfinalio dvikovą gali tiesiog praleisti įvartį – netyčiuką, varžovas pastato autobusą šalia vartų ir po finalinės sirenos visas iki šiol įdėtas vargas gali nueiti veltui.

B grupės rungtynės ir jos lyderiai: JAV, Iranas, Anglija

B grupėje rungtynės vyko su politiniu atspalviu. Dėl pagalbos Rusijai kare prieš Ukrainą, Irano valstybės pašalinimo iš čempionato reikalavo keletas varžovų. Iranas liko čempionate ir lemiamą dvikovą dėl patekimo į kitą etapą žaidė su Jungtinių Amerikos Valstijų komanda. Eilinis sirgalius, kuris nesidomi futbolu, bet domisi politika, įsivaizdavo, jog susikauna aršiausi Rusijos ir Ukrainos sąjungininkai, kad stadione turėtų būti itin karšta. O buvo priešingai. Čia verta nulenkti galvą abiejų komandų rinktinėms. Jokių papildomų aistrų ar neapykantos kurstymo nebuvo. Kaip tik priešingai – pagarba. Nukrenta varžovas po padarytos pražangos, padedama atsikelti ir panašūs gražūs gestai. JAV rinktinė laimėjo rezultatu 1–0 ir kitame etape turės Nyderalandų rinktinės išbandymą. O Anglijos rinktinė kuo toliau, tuo labiau čempionatuose žaidžia užtikrintai ir dabar iškovodama 7 taškus grupėje užėmė pirmąją vietą.

C grupės rungtynės ir jos lyderiai: Lenkija, Argentina, Saudo Arabija

Žengiant toliau – futbolo temperatūra auga. C grupėje pirmasis šaltas dušas teko Argentinos rinktinei. Startinė dvikova prieš Saudo Arabiją jiems nežadėjo nieko blogo. Pirmasis įvartis iš 11 metrų žymės pelnytas L. Messi. O antrasis kėlinys – košmaras ir pralaimėjimas 1–2. Įdomumo dėlei koeficientas už Saudo Arabijos pergalę buvo lygus 30. Taigi, pastačius 1000 eurų, atsiimtumėm protu nesuvokiama sumą. Aišku, jei žinotumėm kas būtų, gyventumėm nedirbdami. O po pirmojo šalto dušo Argentinos rinktinė atsigavo įveikdama Meksikos ir Lenkijos komandas. O antrasis kelialapis sprendėsi tarp pastarųjų komandų. Rungtynių pabaiga buvo kaip niekada karšta. Meksikai reikėjo įmušti įvartį papildomai į Saudo Arabijos vartus, o Lenkijai – neprasileisti dar vieno iš Argentinos. Pasisekė mūsų kaimynams lenkams, kurie nors ir nežaidė futbolo paskutiname mače, bet keliauja toliau čempionate.

D grupės rungtynės ir jos lyderiai: Prancūzija, Australija, Tunisas

D grupėje pirmosiomis minutėmis futbolo komentatoriai, žaidžiant Prancūzijai, kalbėjo apie pasaulio čempionų pagyrias. Tos pagyrios buvo iki 27 minutės rungtynėse su Australija, vėliau prancūzai įmušė 4 įvarčius, pareikšdami, jog čempioniškos pagyrios jau praeityje. Po antrosios pergalės čempionai, užsitikrinę pirmąją vietą grupėje, galėjo atsipalaiduoti ir suteikti šansą Tuniso komandai. Pastarieji įveikė čempionus, bet pergalės džiaugsmas jiems nebuvo tikras. Futbolo ekspertai iki paskutinio grupės atodūsio tikėjosi Danijos sužybėjimo. „Danija – ne Tunisas: su afrikiečiais skandinavai žaidė neblogai, bet neįmušė, su Prancūzija – irgi, bet praleido vienu įvarčiu per daug.“ – kalbėjo N. Kesminas. Futbolo ekspertas nebuvo teisus. Tunisas atrodė geriau, bet Danijos komandos beviltiškumas ir pralaimėjimas Australijai, pastariesiems atvėrė kitas čempionato duris. Danija keliauja namo iškovojusi vos vieną taškelį.

E grupės rungtynės ir jos lyderiai: Japonija, Ispanija

E grupę daug kas galėtų pavadinti netikėčiausių rezultatų grupe. Iš pasaulio futbolo čempionato po grupių varžybų iškrito Vokietijos rinktinė! Pažvelkite jų rungtynes – 1:2 pralaimėjimas Japonijai. Rungtynės be minties. Kažkiek minčių ir pozityvo galima buvo įžvelgti, pasiekiant lygiasias prieš Ispaniją. Lemiamos rungtynės prieš Kosta Riką, galėjo būti jų pačių šeimininkavimo pradžia. Iki pat paskutinių sekundžių Europos grandai sprendė klausimą, kam tęsti čempionatą, o kam pasitraukti. Tiesa, Ispanija galėjo ištiesti ranką senojo žemyno partnerei Vokietijai išlyginandama rezultatą rungtynėse prieš Japoniją. Ar pritrūko jėgų, ar kitų dalykų, o gal tiesiog ispanams antroji vieta buvo paranki ateities kovose, išvengiant Brazilijos.

Įdomus faktas – abi Europos rinktinės 71 minutę atsilikinėjo 1–2 ir žvelgiant į live rezultatą, abi galėjo likti už borto. Vokiečiai galėjo būti patys savo likimo kalviai, jeigu būtų sugebėję įveikti varžovus juos triuškinant 7–0, 8–0 ir t.t. O pirmosios 10 rungtynių minučių davė tokią prielaidą. Deja, Vokietija važiuoja namo. O juos išstumę japonai neveltui keliauja toliau. Valdas Ivanauskas sakė: „Tai investavimo į futbolą atspindys. Japonai prieš gerus 20 metų investavo didelius pinigus į futbolą, vežė puikius trenerius, kėlė futbolo įvaizdį ir populiarumą  – dabar turi rezultatą. Pridėkime ir tai, kad tai labai disciplinuota tauta, sprendžianti klausimus iš esmės, todėl man tai nebuvo netikėtumas“.

futbolo varzybos siandien

F grupės rungtynės ir jos lyderiai: Marokas, Kroatika

F grupėje čempionato tamsusis arkliukas iš juodojo žemyno Marokas keliauja toliau. Kartu su jais keliauja Kroatija, iškovodama tašką kovingose lygiosiose su Belgijos komanda. Belgijos žaidėjo R. Lukaku aibė neišnaudotų progų nulėmė komandos trenerio R. Martinezo pasitraukimą iš užimamų pareigų. O senoji, geroji Belgijos sudėtis su R. Lukaku ir B. Debriune praleido paskutinį šansą ką nors rimto nuveikti tarptautinėje arenoje. Kanados rinktinė, pagaliau prasimušusi į pasaulio čempionatą, nors ir rodė gražų futbolą, bet to neužteko. Komanda paskutinė neiškovojusi nei vieno taško kartu su Belgija keliauja namo.

G grupės rungtynės ir jos lyderiai: Brazilija, Šveicarija

G grupėje klausimų neturėtų kelti Brazilijos komanda, o nepaisant galutinio rezultato, antrosios vietos buvo vertos tiek Šveicarijos, tiek ir Serbijos komandos.

H grupės rungtynės ir jos lyderiai: Portugalija, Pietų Korėja

H grupėje portugalai, pagaliau, suprato, jog šiuo metu futbolo saulėlydį išgyvenantis C. Ronaldo jau nėra komandos garvežys, turi žaisti visa komanda. Urugvajaus komanda buvo priskirta prie favoritų, deja, pasak futbolo ekspertų, nepateisina duoto vardo. Valdas Ivanauskas teigia: „Urugvajus vis bando parodyti savo tikrąjį veidą, tačiau jie galimai niekaip patys nesupranta, jog tik su gynyba toli nenueisi. Reikia visų komponentų, kurie būtų suderinti su gera gynyba“.

Grupės varžybos baigtos, o dabar laukiame brangiai kainuojančių rungtynių. Nugalėtojus nuspręsti gali viena klaida, atsikėlimas iš lovos ne ta koja, pramuštas 11 metrų baudinys. Gerų emocijų ir pergalių, nes puikus futbolas šiandien ir vėl bus!

Į viršų