įsimintiniausi-futbolo-istorijos-momentai

Įsimintiniausi futbolo istorijos momentai

Galite manyti, kad futbolas – tai tiesiog kova dėl trofėjų ir pripažinimo. 

Taip, dažnai galima tiksliai nuspėti rungtynių baigtį pažvelgus į sporto lažybų prognozes, tačiau šis žaidimas yra kur kas daugiau. 

Futbolo istorijoje yra daugybė mažų akimirkų, kurios atspindi šio sporto grožį ir bendrus pakilimus bei nuosmukius. 

Top 12 įsimintiniausi futbolo momentai

Pateikiame 12 kultinių futbolo akimirkų: nuo istorinių įvarčių ir įsimintinų sugrįžimų iki nepaprastų meistriškumo ir komandinio darbo pavyzdžių – šie momentai sužavėjo viso pasaulio sirgalius ir toliau įkvepia futbolo entuziastų kartas.

1. Berno stebuklas: Vokietijos triumfas 1954 m. pasaulio futbolo čempionate

futbolo-istorija-Vokietijos-triumfas

Vienas ryškiausių momentų futbolo istorijoje įvyko 1954 m. FIFA pasaulio futbolo čempionato metu. Finale atsilikusi Vokietijos rinktinė susidūrė su grėsminga Vengrijos komanda. 

Nepaisydama visų aplinkybių, Vokietija įveikė atsilikimą 2:0 ir iškovojo sensacingą pergalę 3:2, taip pirmą kartą istorijoje iškovodama Pasaulio taurės nugalėtojos titulą. 

Šis triumfas ne tik pažymėjo Vokietijos tapimą tarptautinio futbolo jėga, bet ir simbolizavo ryžto, atsparumo ir vienybės jėgą, kai tenka susidurti su sunkumais.

2. Pele: Futbolo karalius

Nė viena diskusija apie didžiausius futbolo momentus nebūtų išsami, jei nepaminėtume legendinio Pele. Gimęs kaip Edsonas Arantesas do Nascimentas, šis brazilų stebukladarys savo išskirtiniais įgūdžiais ir užkrečiama charizma papuošė šį sportą. 

Per savo šlovingą karjerą Pele su Brazilija laimėjo tris pasaulio čempionatus (1958, 1962, 1970 m.) ir tapo visų laikų geriausiu savo šalies rinktinės puolėju. Jo gebėjimas užburti varžovus driblingu, tikslumu ir įvarčių mušimo meistriškumu išlieka neprilygstamas, todėl jis tapo tikra žaidimo ikona.

3. Maradonos „Dievo ranka” ir „Šimtmečio įvartis

Paslaptingasis Argentinos žaidėjas Diego Maradona 1986 m. FIFA pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalyje prieš Angliją sukūrė du nepamirštamus momentus. Prieštaringai vertinamu momentu Maradona stipriai smūgiavo kamuolį į vartus, vėliau pavadindamas tai „Dievo ranka”. 

Šis incidentas sukėlė diskusijų, tačiau taip pat parodė Maradonos įžūlumą ir gudrumą aikštėje. Tačiau jo genialumą iš tikrųjų įtvirtino antrasis įvartis tose pačiose rungtynėse. 

Įmušdamas įvartį nuo vidurio linijos, Maradona aplenkė penkis anglų žaidėjus ir įmušė kamuolį į tinklą, o šis įvartis visiems laikams liks žinomas kaip „Šimtmečio įvartis”.

4. Barselonos „Tiki-Taka” revoliucija

futbolo-momentas-Barselonos-Tiki-Taka-revoliucija

Vadovaujant įžvalgiam treneriui Pepui Guardiolai, „Barcelona” įgyvendino hipnotizuojantį žaidimo stilių, vadinamą „tiki-taka”, kuris sukėlė revoliuciją šiuolaikiniame futbole. Ši turėjimu pagrįsta strategija buvo orientuota į sudėtingus perdavimus, greitą judėjimą ir aukšto tempo palaikymą. 

Turėdama talentingą komandą, kurią sudarė tokios superžvaigždės kaip Lionelis Messi, Xavi Hernandezas ir Andresas Iniesta, „Barcelona” dominavo vietos ir Europos varžybose, laimėjo daugybę titulų ir sužavėjo sirgalius savo kvapą gniaužiančiu futbolo stiliumi. 

Sudėtinga tarpusavio sąveika ir išskirtinis komandinis darbas, kurį „Barcelona” demonstravo šiuo laikotarpiu, nustatė naujus žaidimo standartus ir paliko neišdildomą pėdsaką futbolo taktikoje.

5. „Leicester City” „Premier” lygos pasaka

2015-2016 m. Anglijos „Premier” lygos sezone „Leicester City” pasiekė neįmanomą dalyką – prieš visus šansus iškovojo lygos titulą. Vadovaujant Claudio Ranieri, iš beveik nežinomų žaidėjų sudaryta komanda leidosi į nepaprastą kelionę. 

Įveikęs 5000:1 šansus, „Leicester City” pavergė viso pasaulio futbolo gerbėjų širdis. Jų nepalaužiama dvasia, atkaklumas ir išskirtinis komandinis darbas atskleidė istorijos apie nevykėlius magiją ir priminė, kad gražiame futbolo žaidime viskas įmanoma.

6. Moterų futbolo iškilimas

Pastaraisiais metais moterų futbolas patyrė didelį augimą ir pripažinimą. Prancūzijoje vykęs 2019 m. FIFA moterų pasaulio futbolo čempionatas tapo šio sporto šakos iškilimo pavyzdžiu. Turnyras sulaukė didelio dėmesio, jame vyko jaudinančios rungtynės, puikūs individualūs pasirodymai ir rekordinis lankomumas. 

Tokios komandos kaip JAV, pasižyminčios dominavimu ir išskirtiniais įgūdžiais, ir kitos kylančios šalys, pavyzdžiui, Nyderlandai ir Anglija, pademonstravo didžiulę moterų futbolo pažangą pasaulinėje arenoje. 

Šis nepaprastas pakilimas ne tik pagerbia moterų pasiekimus šiame sporte, bet ir atveria kelią ateities žaidėjų kartoms.

7. Nepamirštami UEFA Čempionų lygos sugrįžimai

UEFA Čempionų lygoje, svarbiausiose Europos klubų varžybose, įvyko daugybė kvapą gniaužiančių sugrįžimų, kurie įėjo į futbolo istoriją. 

Nuo neįtikėtino „Liverpool” sugrįžimo po deficito 3:0 prieš „AC Milan” 2005 m. finale iki dramatiško „Barcelona” posūkio prieš „Paris Saint-Germain” 2017 m. – šios rungtynės pademonstravo futbolo nenuspėjamumą ir dramatizmą. 

Dalyvavusių komandų dvasia, ryžtas ir taktinis meistriškumas liudija, kad Čempionų lygos rungtynės yra jaudinančios ir intensyvios.

8. Technologijų poveikis: VAR ir vartų linijos technologija

Vaizdo teisėjo asistento (VAR) ir vartų linijos technologijos įdiegimas padarė didžiulę įtaką futbolo žaidimui. VAR, įdiegta siekiant padėti teisėjams priimti svarbius sprendimus, sukėlė ir ginčų, ir diskusijų. 

Jos naudojimas nustatant nuošalės, rankų smūgių ir pražangų atvejus turėjo įtakos rungtynių rezultatams ir padidino teisėjų darbo kontrolę. Taip pat vartų linijos technologija pašalino ginčus dėl to, ar kamuolys kirto liniją, ir suteikė galimybę priimti galutinius sprendimus lemiamais momentais. 

Ši technologinė pažanga pakeitė futbolo teisėjavimą ir lėmė tikslesnius rezultatus lemiamose situacijose.

9. Zinedine’o Zidane’o smūgis galva 2006 m. Pasaulio Futbolo Čempionato finale

istorinis-momentas-Zinedine'o-Zidane'o-smūgis-galva

2006 m. FIFA pasaulio futbolo čempionato finale tarp Prancūzijos ir Italijos įvyko vienas labiausiai šokiruojančių momentų futbolo istorijoje. 

Rungtynių įkarštyje elegancija ir meistriškumu garsėjantis Prancūzijos kapitonas Zinedine’as Zidane’as gavo raudoną kortelę už smūgį galva italų gynėjui Marco Materazzi. 

Ši akimirka ne tik sugadino Zidane’o atsisveikinimo rungtynes, bet ir paliko neišdildomą pėdsaką finale ir visame futbolo pasaulyje.

10. Nenugalimieji: „Arsenal” nepralaimėtas „Premier” lygos sezonas

2003-2004 m. Anglijos „Premier” lygos sezone „Arsenal”, vadovaujamas vadovo Arsène’o Wengero, pasiekė istorinį laimėjimą – visą lygos kampaniją praėjo be pralaimėjimų. 

Dėl šio nepaprasto pasiekimo jie pelnė „Nenugalimųjų” pravardę. „Arsenal” komanda, kurioje žaidė tokios žvaigždės kaip Thierry Henry, Dennisas Bergkampas ir Patrickas Vieira, demonstravo retai šiuolaikiniame futbole sutinkamą pastovumo lygį.

11. Brazilijos pralaimėjimas Vokietijai 7:1 2014 m. Pasaulio fFutbolo Čempionate

2014 m. Brazilijos surengtame pasaulio futbolo čempionate įvyko momentas, kuris visiems laikams įeis į futbolo istoriją. Pusfinalyje Brazilija patyrė žeminantį pralaimėjimą 7:1 prieš Vokietiją, kuris šokiravo futbolo pasaulį. 

Dėl paties pralaimėjimo dydžio ir emocingų Brazilijos sirgalių scenų šios rungtynės tapo nepamirštamu ir precedento neturinčiu momentu pasaulio futbolo čempionato istorijoje.

12. Sero Alekso Fergusono pasitraukimas ir „Manchester United” permainos

2013 m. į pensiją išėjęs seras Alexas Fergusonas užbaigė vieną „Manchester United” erą. 

Fergusonas, vienas sėkmingiausių vadovų futbolo istorijoje, per 26-erius savo darbo metus atvedė klubą prie daugybės šalies ir tarptautinių titulų. Jo pasitraukimas reiškė svarbų „Manchester United” perėjimą, o vėlesni iššūkiai, su kuriais susidūrė klubas, atskleidė vadovų kaitos poveikį.

Išvada

Šie didingiausi futbolo istorijos momentai įsiminė viso pasaulio sirgalių atmintį. Nuo istorinių pergalių ir asmeninio meistriškumo iki nepaprastų sugrįžimų ir nuolatinės žaidimo evoliucijos – šie momentai simbolizuoja futbolo aistrą, jaudulį ir vienijančią galią. 

Švęsdami žymius pasiekimus ir svarbius įvykius, kurie formavo futbolo istoriją, ir toliau puoselėkime žaidimo grožį, skatindami jo augimą ir įkvėpdami ateities kartas kurti savo nepaprastas akimirkas.

Kuriam futbolininkui priklauso istoriniai futbolo momentai "Dievo ranka" ir "Šimtmečio įvartis"❓

Argentinos žaidėjui Diego Maradona.

Kas yra "Tiki-Taka" revoliucija❓

„Tiki-Taka” yra futbolo žaidimo stilius, kurį išgarsino Ispanijos nacionalinė futbolo komanda ir FC Barcelona. Šis stilius remiasi greitu kamuolio perdavimu tarp žaidėjų, ilgais kamuolio valdymo laikotarpiais.

Kelintais metais Pele su Brazilija laimėjo tris pasaulio čempionatus❓

Pele su Brazilija laimėjo tris pasaulio čempionatus 1958, 1962, 1970 metais.

Kada įvyko žymusis Zinedine'o Zidane'o smūgis galva❓

Žymusis smūgis galva įvyko 2006 metais Pasaulio Futbolo Čempionato finale.

Kiek per savo karjerą Pele su Brazilija laimėjo Futbolo Pasaulio čempionatų❓

Pelė su Brazilija laimėjo 3 Pasaulio Čempionatus.

Į viršų