geriausi-pasaulio-futbolininkai

Geriausi pasaulio futbolininkai – top 10

Futbolo pasaulis nuolat keičiasi, todėl nuspręsti, kas šiuo metu yra geriausias futbolo žaidėjas pasaulyje, tampa itin sudėtinga užduotimi. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kas yra geriausi pasaulio futbolininkai.

Geriausi pasaulio futbolininkai 2024 metais

Netrukus pateiksime geriausių futbolininkų dešimtuką, aptarsime jų pasiekimus ir svarbiausius faktus apie kiekvieną iš jų.

1. Vinicius Junior

Vinicius Junior atstovauja Real Madrid klubą ir Brazilijos nacionalinę rinktinę.

Šis vienas iš geriausių pasaulio futbolininkų pastaraisiais metais tapo kertine Madrido Real sėkmės dalimi. Jo įgūdžiai krašto puolime yra neįkainojami visai komandai. 

Po traumos, kuri sutrikdė jo sezono pradžią, šis futbolo žaidėjas sugebėjo greitai atsistatyti ir parodyti geriausią savo karjeros formą antroje sezono pusėje. Junior sėkmingai užpildė po Karim Benzema vasaros išvykimo atsiradusią spragą ir perėmė Madrido lyderio vaidmenį iš Jude Bellingham.

Vinicius-Junior

Per Madrido Real La Liga šventę, Jude Bellingham spontaniškai pavadino Vinicius Junior  „geriausiu žaidėju pasaulyje“. Su tuo sunku nesutikti. Kalbant apie jo tarptautinę karjerą su Brazilija, neabejojama, kad Vinicius sieks įkvėpti savo šalį pergalei artėjančiame Copa America turnyre.

Privalumai:

 • išskirtiniai krašto puolimo įgūdžiai;
 • greitas atsigavimas po traumų;
 • gebėjimas užpildyti svarbių žaidėjų paliktas spragas žaidime;
 • tvirtai įsilieją į komandą ir yra stiprus jos lyderis.

2. Rodri – vienas iš geriausių pasaulio futbolininkų

Rodri atstovauja Manchester City klubą ir Ispanijos nacionalinę rinktinę.

Gynybiniai saugai dažnai lieka nepastebėti, tačiau kai žaidėjas tampa Čempionų lygos sezono žaidėju ir užima penktą vietą Ballon d’Or reitinge, jis tikrai ypatingas.

Rodri pasirodymai visada yra aukšto lygio, o jo nuolatinis dalyvavimas Manchester City triumfuojančiame treble – Anglijos Premier lygoje, FA taurėje ir Čempionų lygoje – atkreipė dėmesį į jo išskirtinumą.

 „Treble“ futbole reiškia, kai komanda laimi tris pagrindinius trofėjus per vieną sezoną.

Įmušęs įvartį Čempionų lygos finale, tipiškai šaltakraujišką smūgį iš baudos aikštelės krašto, jis tapo dar labiau pastebimu žaidėju.

Be to, Rodri buvo pripažintas geriausiu 2023 metų Tautų lygos žaidėju, kai Ispanija iškovojo trofėjų. Praėjusį sezoną jis puikiai pasirodė tiek klube, tiek rinktinėje. 

Šį sezoną Rodri tęsia savo įspūdingą žaidimą, nuolat demonstruodamas išskirtinius sugebėjimus ir prisidėdamas svarbiais įvarčiais. Iš tiesų, jis tik per plauką netapo pirmu šiame sąraše.

Privalumai:

 • nuoseklūs aukšto lygio pasirodymai;
 • geba pelnyti svarbius įvarčius;
 • pasižymi išskirtine gynyba vidurio saugo pozicijoje.

3. Kylian Mbappe – geriausias pasaulio futbolininkas

Atstovauja Paris Saint-Germain klubą ir Prancūzijos nacionalinę rinktinę.

Kylian Mbappe – laikomas vienu iš geriausiu pasaulio futbolininku. Šiuo metu jis paskutines savaites leidžia kaip Paris Saint-Germain (PSG) žaidėjas ir jau yra nusprendęs palikti Parc des Princes po šio sezono, kai baigsis jo kontraktas. Tikimasi, kad 25 metų futbolininkas prisijungs prie Madrid Real ir galbūt perims Luka Modrić Nr. 10 marškinėlius.

Nepaisant to, kad Mbappe ruošiasi išvykti iš PSG, jis išliko produktyviausias puolėjas Prancūzijos aukščiausioje lygoje. 

Kylian-Mbappe-vienas-is-geriausiu-pasaulio-futbolininku

Tačiau PSG treneris Luis Enrique žino, kad klubas nebegalės ilgai pasikliauti Mbappe, todėl kartais palieka jį ant suolelio, suteikdamas kitiems puolėjams galimybę įrodyti savo vertę ir pasiruošti pakeisti Mbappe įvarčius kitą sezoną.

Privalumai:

 • išskirtinio puolimo žaidėjas;
 • geba pelnyti daug įvarčių.

4. Jude Bellingham

Jude Bellingham atstovauja Madrido Real klubą ir Anglijos nacionalinę rinktinę.

Būtų sunku prisiminti būtų kitą futbolo žaidėją, kuris atvykęs į Madrido Real būtų padaręs tokį didelį poveikį kaip Jude Bellingham, ypač turint omenyje, kad jam tik 20 metų.

Nors gaila, kad šis vidurio saugas negalėjo baigti savo karjeros Dortmundo Borussia su Bundesliga titulu, nes komanda paskutinę sezono dieną nusileido Miuncheno Bayern, tačiau savo debiutiniame sezone Ispanijoje jis laimėjo La Liga titulą.

Be nuolatinio įspūdingo pasirodymo Čempionų lygoje ir įvarčių ar rezultatyvių perdavimų tarptautinėse varžybose su Anglija, Bellingham kažkaip sugebėjo tapti Madrido Real pagrindiniu įvarčių pelnytoju. 

Trauma nuo metų pradžios šiek tiek pablogino Bellingham formą, tačiau jis ir vėl stebina savo žaidimu. Taip pat jis laikomas geriausiu jaunu žaidėju pasaulyje, todėl šiam anglų talentui atsiveria neribotos galimybės.

Privalumai:

 • greita adaptacija prie naujos komandos;
 • puikūs įvarčių pelnymo įgūdžiai;
 • gebėjimas žaisti įvairiose pozicijose;
 • nuoseklūs aukšto lygio pasirodymai tiek klube, tiek rinktinėje.

5. Phil Foden

Phil Foden atstovauja Manchester City klubą ir Anglijos nacionalinę rinktinę.

Šį sezoną Phil Foden pasiekė naują žaidimo lygį po Pepo Guardiolo vadovavimo Manchester City. 23 metų futbolininkas šį sezoną pagerino savo asmeninius įvarčių ir rezultatyvių perdavimų rekordus ir pelnytai gavo FWA metų futbolininko apdovanojimą.

Phil-Foden-futbolo-žaidėjas

Vienas talentingiausių futblolo žaidėjų, kuriuos pastaraisiais metais išaugino Anglija, turi galimybę įtvirtinti savo vietą kaip vienas geriausių savo kartos futbolininkų. Jei Phil Foden toliau bus kuklus, sunkiai dirbs ir liks susikoncentravęs į futbolą, šiam ypatingai talentingam puolėjui viskas bus įmanoma.

Privalumai:

 • išskirtiniai puolimo įgūdžiai;
 • puikus bendradarbiavimas komandoje.
 • galingi smūgiai iš toli;
 • nuoširdus darbas ir fokusavimasis į sportą.

6. Harry Kane

Harry Kane atstovauja Miuncheno Bayern klubui ir Anglijos nacionalinei rinktinei.

Nors Harry Kane dar nėra laimėjęs trofėjaus profesionaliame futbole, verta pažymėti, kad jis keturis kartus žaidė finale. 

Jis įtrauktas į šį geriausių pasaulio futbolininkų sąrašą dėl vienos priežasties – Kane nuolat demonstruoja įspūdingą rezultatyvumą nuo tada, kai 2023 metų vasarą paliko savo mylimą Tottenham klubą ir persikėlė į Miuncheno Bayern.

Anglijos rinktinės narys, persikėlęs į Miuncheno Bayern, pagerino savo žaidimo lygį. Jis žaidžia rezultatyviausią savo karjeros sezoną ir atliko nemažai rezultatyvių perdavimų. Ypač įsimintinas buvo H. Kanne įvartis iš savo aikštės pusės prieš Darmstadt.

Deja, Miuncheno Bayern pralaimėjo Bundesligos titulą ir iškrito iš Čempionų lygos, tačiau asmeniškai futbolininkas nemažai pasiekė per savo debiutinį sezoną Vokietijoje.

Privalumai:

 • nuolat pelnomi įvarčiai;
 • rezultatyvūs perdavimai;
 • puiki kūno kondicija ir fizinė forma.

7. Erling Haaland

Erling Haaland žaidžia Manchester City klube ir Norvegijos nacionalinėje rinktinėje.

Nors Erling Haaland neabejotinai yra talentingas futbolininkas, pastaruoju metu jo forma kelia tam tikrų abejonių. 

Nors jis vis dar yra vienas geriausių puolėjų pasaulyje ir kovoja dėl Premier League Auksinio Batelio apdovanojimo, jo žaidimas kartais būna ne toks aštrus kaip pernai. Taip pat, galite daugiau sužinoti apie kitas futbolo žaidėjų pozicijas.

Kai kurie kritikai teigia, kad Haaland kartais pernelyg impulsyvus ir linkęs daryti pražangas, o tai atsiliepia visai jo komandai. Roy Keane netgi pajuokavo, kad kartais Haalando žaidimas primena antros lygos žaidimą.

Erling-Haaland

Nepaisant kritikos, sunku paneigti Haalando futbolininko talentą ir potencialą. Jis yra stiprus, greitas ir turi puikią žaidimo techniką, leidžiančią jam pelnyti įvarčius. Be to, jis yra jaunas ir ambicingas, todėl tikėtina, kad ateityje dar labiau tobulės.

Privalumai:

 • pelno daug įvarčių;
 • puiki fizinė būklė;
 • talentingas ir ambicingas žaidėjas.

8. Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne atstovauja Manchester City klubą ir Belgijos nacionalinę rinktinę.

Jis pirmus penkis 2023-2024 Premier League sezono mėnesius praleido dėl traumos, bet greitai atgavo savo pranašumą po sugrįžimo į aikštę. 

Grįžęs į komandą, De Bruyne atliko esminį vaidmenį Man City pergalėje prieš Newcastle 3-2 St James’ Park stadione. Jis pelnė įspūdingą įvartį ir atliko nuostabų perdavimą, demonstruodamas savo meistriškumą.

De Bruyne pasižymi išskirtiniu kamuolio valdymu ir perdavimo įgūdžiais. Jis geba kurti progas savo komandos draugams bet kuriuo rungtynių metu ir tiksliai perduoti kamuolį į bet kurią aikštės vietą. 

Privalumai:

 • unikalus kamuolio valdymas ir perdavimo įgūdžiai;
 • gebėjimas užvesti savo komandą ir padėti jai laimėti svarbius mačus;
 • puikus futbolo išmanymas.

9. Toni Kroos

Toni Kroos atstovauja Madrido Real klubą ir Vokietijos nacionalinę rinktinę.

Kroos laimėjo daugybę trofėjų su Madrido Real ir Miuncheno Bayern, įskaitant UEFA Čempionų lygos titulus, Vokietijos Bundeslygą ir Ispanijos La Liga. 

Toni-Kroos

Jis buvo svarbi Vokietijos rinktinės dalis, kai komanda laimėjo 2014 metų FIFA pasaulio čempionatą.
Kroosas garsėja savo tiksliais perdavimais, strateginiu mąstymu aikštėje ir gebėjimu kontroliuoti žaidimo tempą.

Privalumai:

 • neabejotini kamuolio valdymo ir perdavimo įgūdžiai;
 • geba valdyti žaidimo tempą ir kryptį;
 • priima išmintingus ir kūrybiškus sprendimus.

10. Lionel Messi

Lionel Messi atstovauja Inter Miami klubą ir Argentina nacionalinę rinktinę.

Messi yra daugelio rekordų savininkas, įskaitant ne tik daugiausiai pelnytų įvarčių La Liga lygoje, bet ir per vienerius kalendorinius metus. 

Jis laimėjo daugybę trofėjų, įskaitant UEFA Čempionų lygą, Ispanijos La Liga, ir Copa America su Argentinos rinktine. Taip pat jis yra daukartinis Ballon d’Or laimėtojas.

Nors Kataro pasaulio čempionatas visada išliks aukščiausiu Lionelio Messi karjeros tašku, šiuo metu jis žaidžia Major League Soccer (MLS) lygoje su Inter Miami klubu. 

Tačiau tai nereiškia, kad Messi nebegali demonstruoti savo nepaprastų įgūdžių aikštėje. Jis vis dar reguliariai stebina savo talentu Inter Miami komandoje.

Net ir būdamas 39 metų Messi išliks gerokai pranašesnis už didžiąją dalį pasaulio futbolininkų. Jo talentas ir pasiekimai įtvirtino jo kaip legendos statusą futbolo istorijoje.

Privalumai:

 • nepakartojamas kamuolio valdymo įgūdžiai ir technika;
 • puikus sprendimų priėmimo gebėjimas ir kūrybiškumas;
 • lyderystė komandoje, ypač varžybose.

Geriausi pasaulio futbolininkai – apibendrinimas

Futbolo pasaulyje nuolat gimsta naujos žvaigždės, o konkurencija tarp geriausių žaidėjų tampa vis aštresnė. 

Šiandien sunku vienareikšmiškai pasakyti, kurie yra geriausi pasaulio futbolininkai, nes visi šie talentai pasižymi išskirtiniais gebėjimais ir pasiekimais.

Kiekvienas iš šių žaidėjų savaip prisideda prie futbolo evoliucijos ir žavi savo gebėjimais. Ateityje laukia dar daugiau naujų talentų, o konkurencija tarp geriausių futbolininkų žada tapti dar įnirtingesnė.

Geriausi pasaulio futbolininkai – DUK

Kaip dažnai atnaujinami geriausių pasaulio futbolininkų sąrašai❓

Geriausių pasaulio futbolininkų sąrašai dažnai atnaujinami kasmet, atsižvelgiant į žaidėjų pasirodymus ir pasiekimus sezono metu.

Kuris žaidėjas laikomas geriausiu jaunuoju futbolininku 2024 metais❓

Jude Bellingham laikomas geriausiu jaunuoju futbolininku 2024 metais.

Kokioje komandoje žaidžia Kylian Mbappe 2024 metais❓

Kylian Mbappe žaidžia Paris Saint-Germain (PSG) komandoje 2024 metais.

Kuris futbolininkas yra žinomas dėl savo išskirtinių krašto puolimo įgūdžių❓

Vinicius Junior yra žinomas dėl savo išskirtinių krašto puolimo įgūdžių.

Kuris žaidėjas yra laikomas geriausiu gynybiniu saugu 2024 metais❓

Rodri laikomas geriausiu gynybiniu saugu 2024 metais.

Į viršų