futbolas-2021

Futbolas 2021-2022: svarbiausi įvykiai

Po 2020-ųjų metų „pandeminio futbolo bado“, 2021-ieji futbolo gerbėjams buvo tikras atsigavimo desertas. Pastarieji metai buvo įdomūs tiek rinktinių kovose, tiek tarptautiniuose klubų turnyruose. Futbolo pasaulį sudrebino ir stambūs bei netikėti „transferiai“. Išskirti kas buvo svarbiausio – misija per sunki. Vienam sirgaliui atrodo, jog „Chelsea“ ar Italijos rinktinės triumfas yra pirmoje vietoje, kitam didžiausias įvykis – Leoneli Messio perėjimas. Futbolas 2021 – kas naujo nutko? Pakalbėkime apie viską nuosekliai.

Chelsea-Čempionų-lygos-triumfas-2021

„Chelsea“ Čempionų lygos triumfas

Ramus, gynyba paremtas futbolas 2021 -aisiais ir Čempionų taurė rankose. Taip vienu sakiniu būtų galima apibūdinti „Chelsea“. Taip galima būtų apibūdinti visą sezoną, bet tik ne finalo rungtynes. Dviejų Anglijos futbolo flagmanų Manchester „City“ ir London „Chelsea“ mūšis prasidėjo intensyviu puolimu. Nors „Chelsea“ žaidėjas Timo Werneris pirmame kėlinyje ir turėjo keletą gerų progų, nukreipti kamuolio į vartus nepavyko. O įvartį „į rūbinę“ 42-ąją minutę pelnė jo komandos draugas ir tautietis Kai’us Havertzas. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo vienintelis ir pergalingas įvartis. Nuostabiam triumfui įtakos turėjo sumaniai komandai vadovavęs Thomasas Tuchelis, kuris prieš tai buvo atleistas iš Prancūzijos „PSG“ komandos.

Europos futbolo čempionato triumfo akimirkos

Čempionate buvo visko – daug įvarčių, aistros bei dėl padidėjusių dalyvių skaičiaus daugiau varžybų. Pati čempionato pradžia nebuvo labai sklandi. Futbolo pasaulis 2021 -aisiais buvo netoli tragedijos, kai Danijos ir Suomijos akistatos metu, ant vejos susmuko Danijos rinktinės futbolininkas Christianas Eriksenas. Laimei, medikų pagalba futbolininkas buvo atgaivintas. O sportine prasme netikėtumų nebuvo labai daug. Gal nebent ta pati Danijos rinktinė po sukrėsto smūgio susitelkė ir nukeliavo netgi iki pusfinalio, kuriame 2-1 nusileido Anglijos vienuolikei.

O kaipgi sekėsi būsimiems čempionams italams ir finalininkams anglams? Kalbant apie Italus, pirmiausia verta paminėti jog ši, didi futbolo tauta praleido 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą! Todėl naujai paskirtas treneris Roberto Mančini turėjo daug darbo norint gražinti komandą į elitą. Anglijos rinktinė šiame turnyre išryškėjo ypatingu draugiškumu, nes nebeliko ankstesnių priešpriešų kaip, pvz. tarp „MU“ ar „Liverpool“ berniukų. Grupių etapą komandos baigė be trikdžių užimdamos pirmąsias vietas. Italai iškovojo visas tris pergales įmušdami 7 įvarčius ir nei vieno nepraleisdami. Anglijos komanda grupėje iškovojo 7 taškus.

Futbolas-2021-2022-svarbiausi-įvykiai

Aštuntfinalis ir ketvirtfinalis italams nebuvo lengvas, bet pergalės buvo pasiektos per tradicinį laiką: įveiktos Austrijos ir Belgijos komandos rezultatu 2-1. Anglijos komanda aštuntfinalyje pasiekė pergalę prieš istorinį varžovą – Vokietiją. Rezultatas 2-0. Ketvirtfinalyje buvo sutriuškinta Ukrainos vienuolikė rezultatu 4-0. Pusfinalyje Anglija rezultatu 2-1 įveikė Danijos ekipą. Italija tik po 11 metrų baudinių serijos įveikė ispanus. Pagaliau finalas. Pirmąjį dvikovos įvartį Anglijos futbolininkai įmušė dar 2-ąją dvikovos minutę. Luke’as Shaw, atsidūręs laiku ir vietoje, taikliai smūgiavo į vartus. Tai buvo pats greičiausias įvartis Europos futbolo čempionatų istorijoje. Italams rezultatą išlyginti pavyko 67-ąją min. Tai padarė ir „Wembley“ stadiono džiaugsmo šūkius nutildė po kampinio pasižymėjęs Leonardo Bonucci. 11 metrų baudinių serijoje įtampos neatlaikė Anglijos futbolininkai neįmušę net trijų įvarčių. Pergalė ir triumfas nuo 1968 metų priklausė Italijos vienuolikei

Argentina ir „Copa America“

Lionelis Messi daug metų nerimastingai kalbėjo jog reikia „kažką“ daryti su Argentinos rinktine. Pažymėtina, jog pasaulio čempionatus paprastai laimi Europos ar Pietų Amerikos atstovai – Brazilijos ar Argentinos komandos. Futbolo sirgaliai prisimena 1986 metų Maradonos „Dievo ranką“. Įvartis pelnytas ranka tada atnešė pasaulio čempiono titulą. Argentina taip pat iškovojo 1990 metų vicečempiono titulą bei 1993 metais laimėjo Pietų Amerikos čempionatą. Lionelis Messi pagaliau atsikratė prakeiksmo, kuris jam ilgą laiką neleido laimėti jokio tarptautinio turnyro. Su fantastišku ir dominuojančiu pasirodymu „Copa America“ turnyre, iškovojęs visus turnyro apdovanojimus, Messi užkariavo futbolo pasaulį. Finalas vyko Marakanos stadione. „Superclasico de las Americas“ vadinamose rungtynėse pergalę minimaliu skirtumu Pietų Amerikos futbolo čempionato finale išplėšė Argentinos rinktinė. Įvartį įmušė Angellis Di Maria 22-ą rungtynių minutę. Tai buvo 15-asis Argentinos komandos titulas iškovotas po 28 metų pertraukos.

Pagal titulų kiekį Argentina susilygino su Urugvajaus komanda. L. Messi savo trofėjų lentynose turi aibę klubinių ir asmeninių trofėjų, tačiau iki šio momento buvo tuščios lentynos ten, kur turėjo būti sudėti su rinktine iškovoti trofėjai. L. Messi yra iškovojęs 10 „La Liga“ titulų, 4 kartus laimėjęs Čempionų lygą, 6 kartus gavęs „Ballon d’Or“ apdovanojimą. Nenorėdami išskirti nugalėtojo asmeninėje dvikovoje L. Messi kartu su Neymaru buvo paskelbti geriausiais šio turnyro futbolininkais.

Argentina-ir-Copa-America“

„Crazy Transfer“ langas:

2021 m. vasaros perėjimų langas gali būti laikomas vienu didžiausiu įvykiu futbolo istorijoje. Tokios didelės žaidėjų migracijos tarp klubų nebuvo jau senai. Štai keletas bombų:

  • Lionelis Messi pagaliau paliko savo vaikystės klubą „Barcelona“, kai galiausiai paaiškėjo, kad klubas nesugebėjo jo išlaikyti, nors abi pusės, nepaisant prieš metus esančios trinties, norėjo būti kartu. 2021 m. rugpjūčio 5 d. buvo diena, kai buvo pranešta apie labiausiai nenumatytą sportinį žingsnį – Lionelio Messi išvykimą iš FC „Barcelona“. Nors klubo finansinė padėtis buvo gerai žinoma, niekas neprognozavo, kad geriausias jų žaidėjas dėl to bus priverstas pasitraukti. Po klubo prezidento pažadų išlaikyti Messi, toks staigus pranešimas apie išvykimą suglumino tiek gerbėjus, tiek ekspertus. Taigi, kodėl tai atsitiko? Buvo tiesiog „Barcelona“ nesilaikymas „La Liga“ taisyklių. Tai yra, 110 procentų atlyginimo ir apyvartos procentas, o ne 70 procentų pagal lygos finansinio sąžiningo žaidimo (FFP) taisykles. Iš esmės tai buvo į aklavietę panaši situacija, kuri neleido atlikti bet kokio manevravimo siekiant išlaikyti Messi.
  • Cristiano Ronaldo iš „Juventus“ persikėlė į „Manchester United“ – klubą, kuriame sulaukė pasaulinio pripažinimo po to, kai paskutinę akimirką atsisakė miesto varžovų „Manchester City“ pasiūlymo.
  • Sergio Ramosas palieka Madrido „Real“ ir prisijungia prie PSG, kur žaidžia su savo buvusiu priešininku Lioneliu Messi iš „Barselonos“.

Futbolas 2021 – aisiais buvo nuostabūs metai futbolo fanatikams. Gerbėjai visame pasaulyje labai tikisi, kad 2022-ieji atitiks 2021-ųjų ažiotažą.

Į viršų